Proč je hra vlastně tak důležitá?
Hra je nejpřirozenější forma výuky, která rozvíjí psychické a fyzické dovednosti dítěte. Pomocí společenské hry můžeme děti vzdělávat a představit jim situace běžného života jednodušeji a zábavněji, než pouze nucenou výukou. Školu hrou a přirozené učení propagoval již J. A. Komenský. V dnešní době ho skvěle naplňují hry 4bambini Nešťourej se v nose a Dávej bacha.
Rozvíjejte emoce a motivaci
Děti od narození nevědí, co je to prohra. To, že život přináší nejenom výhry, ale dost často i prohry, je musíme naučit. Přirozeně rády vyhrávají, ale nemohou vyhrávat za každých okolností. Učme je již od malička vyrovnat se s neúspěchem, radovat se z úspěchu a těžit ze svých chyb. Na druhou stranu nesmíme zapomínat, že každá prohra mrzí. Musíme svého malého hráče utěšit a povzbudit, abychom ho neodradili! "Vzpomínám si, jak se mi vrhaly slzičky do očí při každé prohře! Dnes vím, že každá prohra mi něco dala a zároveň i posílila", dodává Kristýna Křížová, spolumajitelka 4bambini. Při společném hraní rozvíjíme v dítěti jeho osobnost, emoce a motivaci něčeho dosáhnout. S nejmenšími dětmi můžete hrát třeba hru Honem zpátky do ohrádky, která je koncipovaná právě tak, aby z hlediska náročnosti rostla s dětmi - od jednodušší verze po náročnější.
Buďme spolu!
Společenské hry jsou tmelem rodiny. Je to ideální forma, jak spolu trávit volný čas. Pamatujete si, kdy jste si naposledy sedli ke stolu s dětmi a zahráli si nějakou hru? Hrát mohou všichni – malí i velcí. Odložte na moment své telefony a věnujte svůj čas těm, kteří naši pozornost potřebují. Nezapomeňte, že život je jeden a rychle utíká. Děti rychle odrostou, odejdou a my budeme možná ti poslední, kdo je bude zajímat. Tak si ten společný čas pořádně užijme!